W pierwszy weekend sierpnia w Giżycku nad jeziorem Niegocin odbyła się  21. edycja Mazury AirShow 2019. To największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce, które były ogromną atrakcją dla miłośników lotnictwa oraz świetną okazją do zaprezentowania różnorodności statków powietrznych cywilnych i wojskowych, wodnosamolotów oraz kunsztu pilotażu.

Efektowne ewolucje lotnicze wykonywane nad taflą jeziora Niegocin było można oglądać z odnowionej plaży miejskiej w Giżycku oraz z pokładów jednostek pływających. Jedną z takich jednostek był Houseboat Poland, pływający domek, który na co dzień czarterowany jest przez przedsiębiorstwo społeczne Fundację Projekt ARCHE. Fundacja jako oficjalny Partner wydarzenia zabrała na pokład houseboata akredytowanych dziennikarzy i spotterów, by mogli robić zdjęcia i materiały wideo z tafli jeziora Niegocin.

Na plaży, pod specjalnym namiotem, odbywało się spotkanie z ekonomią społeczną. Wolontariusze rozdawali ulotki i foldery związane z ekonomią społeczną Warmii i Mazur. Ponadto odbyły się animacje dla dzieci, malowanie twarzy oraz konkursy. Dla najbardziej aktywnych czekały upominki: smycze, balony oraz piłki plażowe promujące ekonomię społeczną naszego regionu.

Pokazy lotnicze było można oglądać za pośrednictwem Mazury AirShow TV. Podczas bloków reklamowych transmitowane były spoty promujące ekonomię społeczną. Tegoroczne pokazy lotnicze były również doskonałą okazją do publicznej prezentacji gry planszowej o ekonomii społecznej, która dzięki Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w najbliższym czasie trafi do wybranych szkół z naszego regionu.

 

Autor tekstu: Kamil Purłan

4444444444