Pływający domek z Bogaczewa, pośród setek innych, okazał się najciekawszą atrakcją tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Mazurski houseboat zwyciężył w plebiscycie „Pytania na śniadanie”, w którym głosowali widzowie programu.

Inicjatywa, realizowana przez Fundację Projekt Arche, otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

DOFE to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. Akcja współorganizowana jest przez regiony całej Polski, pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. VI już edycja trwała od 10 do 12 maja 2019 r. – beneficjenci środków unijnych otworzyli drzwi swoich projektów, zaoferowali zniżki, darmowe wejścia lub po prostu zaprezentowali ciekawe pomysły urzeczywistnione dzięki Funduszom Europejskim.

Na Warmii i Mazurach odbyło się wiele atrakcji ukazujących, jak Fundusze Europejskie zmieniły nasz region: zwiedzanie ciekawych miejsc, spacer po ekomarinie, zabawę w parku linowym, kurs sterowania dronem, wizyty u lekarza specjalisty oraz rajd rowerowy szlakiem Green Velo.

Pływający domek z portu w Bogaczewie zabrał na swój pokład zwiedzających w bezpłatne rejsy 11 maja. Został wyróżniony jako jedna z najciekawszych atrakcji, wziął udział w plebiscycie „Pytania na śniadanie” na najlepszy projekt z Twojego regionu i okazał się najlepszy.

Na co dzień czarterowaniem jednostki zajmuje się przedsiębiorstwo społeczne – Fundacja Projekt Arche. Cały dochód z czarteru przeznaczany jest na cele społeczne fundacji, m.in. na zatrudnienie osób pozostających bez pracy oraz pomoc osobom chorym na stwardnienie rozsiane.

Pełna relacja z wydarzenia dostepna jest pod niniejszym linkiem.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/42593353/zwycieski-region-dofe?fbclid=IwAR1Jedz5ffsQNYQW7LorEGJIZT8wwPtoe8y3dQFRp2l0DuW36J_ZnRkgdhg

 

 

2

3

5

11

12jpg64

1

13

14

15

16jpg

19jpg

1710

8

97